1. Chiny w roku 2017…

1. Chiny w roku 2017 sprowadziły do kraju 18 382 tony uranu. Największą część sprowadzono z Kazachstanu – 15 047 ton, drugim największym dostawcą uranu do Chin była Namibia – 1 292 tony uranu.
2. Chiny rozważają użycie energetyki jądrowej do celów ciepłowniczych. China General Nuclear (CGN) prowadzi takie rozmowy razem z Tsinghua Univeristy. Docelowo elektrownia bazowałaby na reaktorze NHR200 – II, który jest reaktorem pracującym na niższych parametrach niż ma to miejsce w elektrowni z „typowym” PWRem.
Reaktor jest w stanie produkować parę, która będzie wykorzystana nie tylko do produkcji energii elektrycznej, ale także do produkcji pary technologicznej, podgrzewu wody sieciowej czy odsalania wody morskiej.
Pierwsza taka elektrownia ma zaopatrzyć sieć ciepłowniczą w dodatkowe 100 MWt, ma to pomóc w redukcji zużycia węgla oraz walce z zanieczyszczonym powietrzem.
3. . Kolejny (340) raport TEPCO na temat przechowywania materiałów promieniotwórczych oraz radioaktywnej wody w elektrowni jądrowej Fukushima Kliknij tutaj
4. Ukraiński regulator jądrowy nie zgłasza żadnych nieprawidłowości związanych z paliwem jądrowym dostarczanym do Ukraińskich elektrowni jądrowych przez firmę Westinghouse. Jest to alternatywa dla paliwa jądrowego pochodzącego z Rosji, pracuje ono już w sześciu reaktorach jądrowych. Pod koniec stycznia 2018 roku Energoatom podpisał umowę z Westinghouse na dostarczenie paliwa jądrowego do 7 reaktorów na okres czasu 2021 – 2025.
5. Rozpoczęto proces załadunku paliwa do reaktora trzeciego elektrowni jądrowej Genkai w Japonii. Proces załadunku rozpoczął się 16 lutego. Jest to reaktor PWR o mocy 1 127 MW, rozpoczął on pracę w 1994 roku.
#ejdlakazdego

Komentarze są wyłączone.